Podsumowanie XX Sceny Bez Barier

XX Scena Bez Barier właśnie przeszła do historii. Zakończył się wspaniały, barwny, cudowny festiwal. 184 uczestników z 15 ośrodków pokazało, że mimo swoich życiowych niedogodności potrafią się szczerze cieszyć, a swoją postawą i zaangażowaniem dają przykład do naśladowania, szczególnie wszystkim malkontentom.

Wszyscy uczestnicy spisali się na szóstkę! Były piękne stroje, wspaniałe kolorowe dekoracje i ogrom emocji.
Na naszej SBB, jak zawsze, były trzy główne nagrody i trzy wyróżnienia. Jak co roku jury miało nie lada problem by wyróżnić wykonawców. Poziom był bardzo wyrównany. Wszyscy zasługiwali na wyróżnienia. Niestety jury musiało dokonać wyboru i dokonało.

Nagrody główne otrzymali:

  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Niemieńska za inscenizację muzyczno-teatralną „My Polacy”;
  • Warsztat Terapii Zajęciowej ze Stargardu za przedstawione widowisko pt.: „Tajemnice Stargardzkiego Młyna”;
  • Środowiskowy Dom Samopomocy z Choszczna za cudnie wykonane przez Emilię Nowak utwory „Julia i ja” i „Marzyć chcę” oraz wspaniała inscenizację „Kraina Lodu”.

Natomiast trzy wyróżnienia otrzymali:

  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy z Nowielina k. Pyrzyc za przedstawioną „Rzepkę” Jana Brzechwy z ładną kolorową scenografią;
  • Karolina Kraus z Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy;
  • Ośrodek Rehabilitacyjno-Kulturalny w Drawsku Pomorskim za pięknie wykonany „Czas nas uczy pogody” z repertuaru Grażyny Łobaszewskiej i „Jesienna zaduma” Elżbiety Adamiak.

Wyróżnienie otrzymały również dzieci z klasy integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 3 za „Kolorowy Świat”.

Wielkie podziękowania i pochwały należą się opiekunom i wychowawcom wszystkich ośrodków.

Kochani, robicie kawał dobrej roboty! Ile trzeba włożyć pracy i czasu, by tak pięknie wszystko przygotować! Jeszcze raz – wielkie gratulacje!

Po raz kolejny zostaliśmy wzmocnieni w przekonaniu, że należy wspierać i promować twórczość osób niepełnosprawnych. Pomagać w ich przedsięwzięciach.
Uważamy, że ekspresja sceniczna to bardzo dobry sposób na integrację społeczeństwa, na przełamywanie barier.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

XX SBB wspólnie z Anettą Bikowską prowadził Tobiasz Carewicz, który 17 lat temu był uczestnikiem SBB a teraz jest już dorosłym mężczyzną i realizuje swoje pasje. Prowadzi między innymi swoje radio internetowe TobiFM; co poniedziałek i czwartek spotyka się z ciekawymi ludźmi przeprowadza z nimi wywiady. Mimo swojej niepełnosprawności czuje się spełniony i wartościowy.

Tobiasz Carewicz 17 lat temu (w pierwszym rzędzie, na wózku)
Uczestnicy III Sceny Bez Barier. Choszczno, 2001. Tobiasz Carewicz w pierwszym rzędzie, na wózku. (fot. T. Krawiec)

Dodaj komentarz