Wspieramy Ryśka Andrzejewskiego

Edycja: 18 stycznia 2019

Gdy człowieka dotyka rak, strach paraliżuje. Wiara i nadzieja wystawione są na najcięższą próbę. Rysiek podjął walkę, zjednał sobie armię sojuszników – rodzinę, przyjaciół, znajomych, nas – ludzi dobrego serca.
Kilka dni temu, po miesiącach walki i przyjęciu diagnozy lekarskiej, przekazał nam te słowa:

Jest super! Gratulacje dla wszystkich, którzy mi pomogli i wspierali, to też ich wygrana.

Rysiek oczywiście pozostaje pod stałą kontrolą lekarską, i w pewnym sensie od raka nigdy się już nie uwolni, ale dziś mamy dla Was radosną wiadomość: guza nowotworowego już nie ma, gardło jest czyste, bez nacieków. Krtań uratowana!

Dziękujemy!!!

Kochani, wciąż zbieramy datki na specjalistyczną i kosztowną diagnostykę (PET/CT).
Prosimy o przekazanie 1% swojego podatku.

Banner Przekaż 1%

Pamiętajmy o dopisku „dla Ryśka”.

My, dumni Polacy, nie czekając na żadnych wodzów, sami potrafimy się organizować – oddolnie. Potrafimy się jednoczyć i zdobywać szczyty. Czy i tym razem można liczyć na Twój–Nasz gest solidarności – dla zwykłego Polaka?

Ryszard Andrzejewski, który liczy na Twoje wsparcie w walce z rakiemBitwę z rakiem krtani toczy Ryszard Andrzejewski – „Swój chłop” z Choszczna, ojciec 8-letniej Mai, mąż Marleny, przyjaciel dla wielu, kolega dla szeeeerokiego grona. Na jego pomoc i bezinteresowność naprawdę można było liczyć. W tym ciężkim dla niego momencie to on ma wielką nadzieję na naszą pomoc.
Nie zostawmy go na tym niesprawiedliwym polu walki!

W krajowej służbie zdrowia Rysiek nie może spodziewać się procedury medycznej, która nie wiązałaby się z usunięciem krtani.
Najpierw była klinika w Hanowerze. Szanse wyleczenia szacowali na 90%. Co ważne, obiecali, że nie pozbawią go głosu. Wtedy koszty leczenia wyceniali na blisko 20 tys. zł za kilkudniowy pobyt. Rysiek odbył tam jeden cykl leczenia. Niestety guz się powiększył i wycofali się dobrego rokowania ich metodą.
Rekomendowano klinikę w Burghausen (Niemcy). Onkolodzy z Medias Klinikum dają duże szanse wyleczenia po minimum dwóch sesjach chemioterapii punktowej z jednoczesną filtracją krwi.

[foogallery id=”367″]

Termin drugiego cyklu ustalony został na . Tym razem klinika zgadza się na min. 50% zaliczki, resztę w ratach. Jednak jeszcze dużo nam brakuje do połowy kwoty. Prosimy o pomoc!

Nr konta na darowizny

70 8359 0005 0027 4469 2004 0103
Jest to numer konta naszego stowarzyszenia Klub Kobieta 2000.
Uwaga! W tytule przelewu proszę wpisać: „dla Ryszarda”.

Będziemy wdzięczni nawet za najskromniejsze datki. Suma wielu drobnych uczynków może przywrócić najcenniejsze – zdrowie.

Zbiórka elektrośmieci

Zbiórka elektrośmieci - Reaktywacja
Akcja trwa. Uwaga! Została przedłużona do odwołania.

W zbiórce pozyskano ponad 5,5 t surowców wtórnych! Firma recyklingu 3re.co wypłaciła na leczenie Ryszarda ok. 10 tys. zł.

Elektrośmieci przyjeżdżały do nas – oprócz wymienionych niżej miast (punktów odbioru) – także z Poznania, Gorzowa Wlkp. czy Pyrzyc.

Dziękujemy i prosimy o dalsze zaangażowanie!

Pieniądze ze zbiórki posłużą na pokrywanie kosztów leczenia.
Zbieramy zużyty sprzęt komputerowy (w tym: PC, laptopy, notebooki, tablety, switche, routery, zasilacze), RTV (telewizory LCD/LED, piloty, radioodbiorniki, odtwarzacze CD / Hi-Fi), telefony, ładowarki, kable itp.
Nie zbieramy sprzętów AGD (jak lodówki, pralki, zmywarki, mikrofalówki, ekspresy do kawy) oraz monitorów i telewizorów kineskopowych.

Punkty odbioru elektrośmieci:

Po większe ilości elektrośmieci będziemy organizować transport; prosimy o kontakt.
Uwaga! Firmy i instytucje zainteresowane Kartą Przekazania Odpadów – Firma 3re.co (ostateczny odbiorca) wystawia zgodny z prawem dokument KPO.

Informacji udzielają:

Festyn charytatywny

Baner festynu

Odbył się 16 września na placu Witosa w Choszcznie.

Bieg Charytatywny dla Małych
Bieg Charytatywny dla Dużych
od do 1800
Festyn Rodzinny

 • Występy artystyczne (Patryk Pato Łassa, Wiktoria Pałasz, Korytowo na Ludowo, Miki Minis, Con Passione, Mała Kapela z ChDK, Eugeniusz Dobosz, Małgosia Baranowska, Oskar Bajbuła, Ania Haładyn, Wiktoria Spieler, Magdalena Jaszkiewicz, Kinga Rożnowska, Jerzy Ciecierski)
 • Kiermasz rozmaitości
 • Aukcja charytatywna
 • Pokaz freestylerów ze Szczecina (Daniel Grzeszczyk & Dominik Chmiel)
 • Zumba z Alicją
 • Motywator Choszczno
 • Ogromne dmuchańce
 • Mobilny plac zabaw „Małpi Gaj”
 • Ścianka wspinaczkowa
 • Quady, motorówka
 • Stoiska gastronomiczne (pierogi, pajada ze smalcem, pieczona kiełbaska, popcorn, wata cukrowa)
 • Fotki z Piastkiem i Speedkiem.

Prowadzenie imprezy: Irek Kręgowski

Osoby koordynujące:

Strona wydarzenia na Facebooku, gdzie wciąż pojawiają się posty.

11 komentarzy do “Wspieramy Ryśka Andrzejewskiego”

 1. Szanowni Państwo,
  Zbiórka elektrośmieci rozwija się obficie. Dziękujemy za zaangażowanie!
  Prosimy pamiętać, że sprzęt AGD się nie kwalifikuje.
  Natomiast drukarki uznawane są za odpady niebezpieczne, dlatego nie powinny być składowane w publicznych punktach zbiórek. Niebezpieczne elektrośmieci to także m.in.: świetlówki, baterie i akumulatory.
  W razie wątpliwości prosimy o kontakt z beneficjentem zbiórki – Ryszardem Andrzejewskim (tel. 667205297) – który jest doskonale zorientowany w tej materii. Deklaruje on także możliwość osobistego odbioru większych gabarytów (Choszczno i okolice).

  Odpowiedz
 2. Uwaga! W akcji zbiórki elektrośmieci kwalifikują się także elektronarzędzia (wiertarki, wkrętarki, wyrzynarki, pilarki, szlifierki) – ręczne, nie stołowe.

  Odpowiedz
 3. Co udało się zebrać dotychczas:

  • Telefony: 43
  • Komputery PC: 120
  • Notebooki: 35
  • Ekrany LCD: 120
  • Piloty: 9
  • Switche, routery: 136
  • Kable, ładowarki: 95
  • Klawiatury, myszki: 39
  • Inne elektroniczne: 85

  Oczywiście w zbiórce elektrośmieci. Dziękujemy!!

  Odpowiedz
 4. Szanowni Państwo,
  Wczoraj dotarła do nas pozytywna odpowiedź z MSWiA – zbiórka publiczna „Wspieramy Ryszarda Andrzejewskiego” została zarejestrowana. Każda puszka będzie opatrzona stosownymi oznakowaniami.

  Odpowiedz
 5. Szanowni Państwo,
  Wciąż brakuje pieniędzy na drugi etap leczenia Ryśka w Niemczech…
  Jutro i pojutrze (19–20 paź.) będziecie mogli spotkać w Choszcznie wolontariuszy z puszkami. Prosimy, nie omijajcie ich łukiem.

  Polecamy też zbiórki internetowe (przelewy i SMSy):
  SiePomaga.pl
  Zrzutka.pl

  Odpowiedz

Dodaj komentarz