Dołączamy do akcji Różowa Skrzyneczka

Nasze stowarzyszenie postanowiło zaangażować się w działanie Fundacji Różowa Skrzyneczka – zajmującej się wspieraniem wszystkich osób menstruujących w Polsce – i przekazać wyposażone różowe skrzynki szkołom podstawowym w Choszcznie i okolicach. Gorąco zachęcamy wszystkich do wsparcia tej inicjatywy!

różowa skrzyneczka

Co znajdziecie w różowej skrzynce?

Środki higieny menstruacyjnej, takie jak: podpaski, tampony, wkładki, kubeczki menstruacyjne itp. Mimo ogromnej świadomości współczesnego społeczeństwa i ogólnodostępnych środków higieny, aż 4% kobiet w Polsce (niemal 500 000 osób) nie ma pieniędzy na ich zakup. Celem akcji jest więc to, aby w miejscach publicznych podpaski były dostępne na równi z papierem toaletowym – szczególnie w szkołach – a miesiączka nie była już tematem wstydu.

Do tej pory w różowe skrzyneczki udało nam się zaopatrzyć Szkołę Podstawową nr 1 w Choszcznie, Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Korytowie oraz Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Zamęcinie. Wyposażone skrzynki zostały przekazane na ręce przedstawicielek samorządów uczniowskich, przy pełnym wsparciu ze strony dyrekcji, za co ogromnie dziękujemy.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem i dołączeniem do akcji prosimy o kontakt.

Dodaj komentarz